O nas


Pomorska Szkoła Pływania AQUASWIM istnieje od 2003 r. Uczymy pływać osoby w każdym wieku, specjalizujemy się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadzimy naukę pływania od podstaw, nauczamy i doskonalimy style pływania i wspomagamy korygowanie wad postawy poprzez odpowiednie ćwiczenia. Naszym celem jest wykształcenie, nabycie umiejętności i wiedzy pozwalające na pływanie z przyjemnością oraz propagowanie pływania jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Pracujemy na podstawie własnego, autorskiego programu, którego skuteczność potwierdzili i potwierdzają, zadowoleni z efektów naszej pracy, klienci.

Skuteczność

Stosujemy  różne metody i środki by przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały dla dziecka i pomóc mu przetworzyć informacje na ruch własnego ciała. Właściwy dobór ćwiczeń, na każdym etapie nauki, pozwala osiągnąć zamierzony cel. Małe liczebnie grupy (do 4 osób początkujący i do 8 osób wyższe poziomy zaawansowania) zapewniają skuteczne wyłapywanie i poprawianie błędów oraz gwarantują, że dziecko nie zniknie „w tłumie”.

AQUASWIM Pomorska Szkoła Pływania

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i zaufanie dzieci są dla nas priorytetem. Dlatego grupy początkujące, czyli dopiero oswajające się z wodą, liczą do 4 osób, a instruktor prowadzi zajęcia będąc w wodzie, by zapewnić swoim podopiecznym maksymalną asekurację.

Nauka i zabawa

Nie mamy „ciśnienia” na robienie wyników i „produkcję” zawodników. Stawiamy na stymulację do samorozwoju. W grupach najmłodszych – przedszkolnych – uczymy głównie przez zabawę. Im wyższy jest poziom umiejętności, tym więcej pływania „technicznego”. Jednak na każdym z osobna i wszystkich etapach nauki razem, przyświecają nam dwa główne cele: by nauczyć naszych adeptów prawidłowych technik pływackich oraz by pływanie stało się dla nich naturalną i chętnie podejmowaną formą aktywności ruchowej.
 • Ania
  właściciel, trener

  • absolwentka AWFiS
  • nauczyciel wychowania fizycznego
  • trener pływania klasy II
  • sędzia pływania klasy II
  • młodszy ratownik WOPR
  • upr. do prowadzenia zajęć korekcyjno–kompensacyjnych
  • instruktor rekreacji ruchowej

  Uczę pływania w AQUASWIM od 2007 r. Zależy mi, aby wszyscy, których uczę pływać, polubili wodę, czuli się w niej dobrze i bezpiecznie. Podczas zajęć dbam o to, żeby dzieci, oprócz kształtowania technik pływania, dobrze się bawiły, były radosne, zadowolone z siebie i budowały poczucie własnej wartości. Dlatego do każdego podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego osobowość.

  W gronie znajomych uprawiam kajakarstwo turystyczne i wędruję po górach. W czasie wolnym lubię jeździć na rowerze i rolkach. Moje ulubione sporty zimowe to jazda na łyżwach i narciarstwo zjazdowe. Jestem mamą dwójki dzieci.
 • Ola
  instruktor

  • studentka AWFiS
  • instruktor pływania


  Jestem studentką AWFiS w Gdańsku. Woda od zawsze była moim żywiołem, dlatego od najmłodszych lat uczęszczałam na zajęcia z pływania i z czasem zaczęłam trenować wyczynowo w mojej rodzinnej miejscowości. Byłam zawodniczką prawie 12 lat. Moja przygoda z pływaniem trwa do dzisiaj ponieważ mogę realizować się jako instruktorka pływania i ratowniczka wodna. Moje zainteresowania to także filmy, czytanie książek oraz opieka nad zwierzętami.
 • Jarek
  instruktor

  • absolwent AWFiS
  • nauczyciel wychowania fizycznego
  • instruktor pływania
  • sędzia pływania i siatkówki
  • trener żeglarstwa kl. II
  • ratownik WOPR i KPP
  • sternik jachtowy morski, motorowodny
  • płetwonurek P3 KDP PTTK/CMAS
  • kierownik placówek wypoczynku, wycieczek szkolnych
  • instruktor narciarstwa

  Moja przygoda z nauką pływania rozpoczęła się już na studiach, kiedy podjąłem pracę jako instruktor w Szkole Pływania Delfin w Gdyni. Teraz po ponad 20 latach w Delfinie kontynuuję samodzielnie naukę i szkolenie najmłodszych, starszych i najstarszych adeptów pływania, pozwalając im czerpać jak najwięcej radości i dobrej energii z umiejętności pływania.
  Moją pasją jest woda i wszystkie sporty z nią związane. Uprawiam triathlon. Jednak najbliżej mi do żeglarstwa. W sezonie letnim prowadzę zajęcia z dziećmi w Gdyńskiej Akademii Żeglarskiej w Gdyni, a w wolnych chwilach lubię pożeglować w dobrym towarzystwie, pochodzić po górach, a zimą pojeździć na nartach. • Dawid
  instruktor

  • instruktor pływania
  • ratownik wodny
  • wychowawca kolonijny
  • animator sportowy i żeglarski


  Moje znaki rozpoznawcze to mobilizacja i uśmiech na twarzy. Moje wodne i dydaktyczne doświadczenia to: ratownik wodny z doświadczeniem na pływalniach i kąpieliskach morskich, wychowawca kolonijny, animator na półkoloniach rekreacyjno-sportowych i żeglarskich, instruktor pływania z kilkuletnim bagażem doświadczeń w nauczaniu początkowym oraz doskonaleniu pływania w języku polskim i angielskim.

Polecam

Polecam szkołę dla dzieci. Miła atmosfera, dobre podejście do dziecka. Mój syn jest dosyć nieśmiały, ale szybko się zaadaptował się do nowej sytuacji. Panie wykonały super robotę w oswajaniu się z wodą. Myślę, że dobre jest też podejście, że rodzic nie uczestniczy w zajęciach. Polecam.

Tomek

Polecam szkołę pływania Aquaswim 🙂

Jeszcze rok temu syn wchodził do jeziora zaledwie do kolan i za nic w świecie nie chciał się dać namówić na zanurzenie choćby pępka – chyba że na siedząco 😉 W czerwcu tego roku pływa już samodzielnie na plecach na głębokim basenie, bez żadnych desek i makaronów 🙂 Zatem – POLECAM serdecznie, bo skoro Panie poradziły sobie z moim małym panikarzem, to przypuszczam, że każdego potrafią nauczyć pływać 🙂

Beata

Malwina – opinia

Chodzę tam ze swoją córeczką od zeszłego roku. Jestem bardzo zadowolona z prowadzonych zajęć! Panie naprawdę uczą pływać. Postępy u mojego dziecka widoczne są z zajęć na zajęcia. POLECAM AQUASWIM

Malwina

Polecam AQUASWIM

Polecam wszystkim szkołę pływania AQUASWIM. Nasza córeczka w ciągu roku z dziecka bojącego się wody przekształciła się w zaprawionego w bojach pływaka! 🙂 Poczyniła olbrzymie postępy, także z czystym sumieniem podpisuję się pod pozytywnymi opiniami innych rodziców. Świetna kadra, dobre podejście do dzieci. Zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, córka ledwo wyjdzie z pływalni, a już pyta się kiedy przyjdziemy następnym razem. 🙂

Anna

Bardzo dobrzy fachowcy

Wspaniała szkółka. Moje dzieci uczęszczają do niej od kilku lat. Postępy, jakie osiągnęły bardzo cieszą. Kadra trenerska profesjonalna, faktycznie UCZĄ PŁYWANIA a nie tylko – jak wiele innych szkółek – zajmują dzieciom czas.

Marta D.

POLECAM

Trafiłyśmy do Aquaswim trochę przez przypadek, odpowiadały mi godziny zajęć. Przypadek okazał się trafem w 10, gdyż niebawem rozpoczniemy już czwarty sezon pływania z tą szkółką. Córka jest bardzo zadowolona, zajęcia dają jej wiele radości, a umiejetności które zdobyła pozwalają na swobodną zabawę w każdej wodzie. Na każdej lekcji jest czas na naukę, szlifowanie technik pływackich, jak również wszelkiego rodzaju zabawy w wodzie. Panie pracujące z dziećmi w Aquaswim mają bardzo dobre, pedagogiczne podejście i wiele cierpliwości, zarówno w pierwszym etapie oswajania dzieci z wodą, jak i później przy nauce pływania i doskonaleniu zdobytych już umiejętności. Panie dbają o dobry kontakt z rodzicami, nie ma problemu z odrabianiem zajęć. Szkółka jest dobrze zorganizowana, elastycznie podchodzi do próśb rodziców i dzieci. Polecam.

Basia

Marlena – opinia

Serdecznie polecam SZKOŁĘ PŁYWANIA – AQUASWIM – profesjonalna kadra, bardzo dobra atmosfera na zajęciach, bardzo dobre podejście do dzieci, nawet tych najbardziej nieśmiałych. Z TĄ SZKÓŁKĄ NAUCZYSZ SIĘ PŁYWAĆ W KAŻDYM WIEKU :). Gorąco polecamy Marlena i Ola.

Marlena

Całym sercem z Aquaswim:)

Moje czteroletnie dziecko rozpoczęło naukę pływania w rekomendowanej szkółce niecały rok temu. Ostatnio otrzymało kolejny dyplom: “Już pływam”: cały basen, skoki z słupka, nurkowanie… Choć uważam się za niezłego pływaka( wszystko w rodzinie:) i regularnie uczęszczam z moimi dziewczynkami na basen, o taaaakich postępach nie śniłam. Zapisałam córkę i z dumą mogłam obserwować jej wielkie postępy. Panie z Aquaswim to ciepła, profesjonalna kadra ( mamy przyjemność pracować z Panią Jagodą:)), ale wszystkie widziałam w akcji, ponieważ lekcje można odrabiać na innych basenach. Panie prowadzą grupy ok. 4-osobowe, korzystają podczas zabaw wodnych z fajnych przedmiotów edukacyjnych i mają masę świetnych pomysłów na zabawę.Instruktorki są “konkretne”, ale empatyczne i motywujące. Inne basenowe atrakcje to np. Spotkanie z Mikołajem na basenie, Dzień Dziecka, obozy. Aquaswim to był mój strzał w dziesiątkę, drugą córcię też zapiszę:)

Mama Lenki

serdecznie polecam

Mój 9-letni syn przystąpił do Aquaswim w wieku 8 lat. Od 4 roku życia pływał samodzielnie jak umiał, wody się nie bał. Uczestniczył w zajęciach w innych szkółkach, ale dopiero w AQUASWIM nabrał szlifów technicznych i wyzwolił w sobie chęć rywalizacji. Jego postępy rosły w oczach. Dla mnie jest oczywiste, że kontakt z dziećmi w Aquaswim jest na poziomie wzorowym. Współpraca zarówno z dzieckiem jak i nami-rodzicami układa się znakomicie, dbałość na bardzo wysokim poziomie. Cena może nie jest szczególnie przyjazna ale wyniki pracy z dzieckiem są ogromne. Jeśli zależy komuś na postępach jego dziecka w pływaniu POLECAM SERDECZNIE.

Lida

Polecam

Dzięki nauczycielom ze szkoły Aquaswim moje dziecko polubiło pływanie i nawet wzięło udział w zawodach ( co było nie do pomyślenia jeszcze rok temu). Polecam

zadowolona mama

Aquaswim

Polecam tę szkółkę pływania ze względu na podejście kadry do dzieci – syn był zadowolony, bardzo chętnie chodził na zajęcia i nauczył się pływać w dość krótkim czasie. Jako rodzic zawsze mogłam porozmawiać i dowiedzieć się jak przebiegają zajęcia i jakie są postępy. Profesjonalizm i miła atmosfera. Po wakacjach wracamy do pływania w Aquaswim!

M.Ogrodowska

AQUASWIM

Szkółka na bardzo wysokim poziomie nie tylko pod względem nauczania . Miła, kulturalna i wyspecjalizowana kadra. Moje dziecko jest bardzo szczęśliwe, że może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w tej właśnie szkółce. Polecam!

Sylwia

REGULAMIN

Nauki Pływania AQUASWIM
  1. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od lat 4, młodzież oraz dorośli, posiadający aktualną zgodę lekarza na uczestnictwo w zajęciach na pływalni, potwierdzoną podpisem na deklaracji członkowskiej.
  2. Warunkiem zapisu i uczestnictwa w zajęciach jest wykupienie karnetu lub opłacenie jednorazowego uczestnictwa w zajęciach, zgodnie z cennikiem oraz terminami płatności obowiązującymi w Nauce Pływania AQUASWIM.
  3. Uczestnictwa jednorazowe wymagają wcześniejszego zgłoszenia i mogą zostać zrealizowane wyłącznie w przypadku wolnego miejsca na torze (pierwszeństwo na torze mają osoby realizujące i odrabiające zajęcia „karnetowe”).
  4. Nieobecność na zajęciach należy zgłosić telefonicznie lub mailowo najpóźniej do 5 godzin przed zajęciami. Nieobecności niezgłoszone w powyższym terminie traktowane są jako udział w zajęciach (nie będzie możliwe ich odrobienie).
  5. Nieobecności zgłoszone można odrobić jako zajęcia dodatkowe (w inne dni, niż zadeklarowane), zgodnie z harmonogramem zajęć Nauki Pływania AQUASWIM i po wcześniejszym ustaleniu terminów odrabiania, jednak nie później niż do końca trwającego semestru. Zajęcia niewykorzystane w danym semestrze (nieobecności zgłoszone, pkt. 4) nie przechodzą na poczet kolejnego karnetu ani nie dokonywane są za nie zwroty kosztów. Nie można ich także odrobić w okresie ferii zimowych oraz wakacji letnich.
  6. Nauka Pływania AQUASWIM może dokonać zwrotu należności za karnet tylko i wyłącznie w sytuacjach losowych (np. nagła choroba lub wypadek, wykluczające z dnia na dzień w sposób długotrwały uczestnictwo w zajęciach, zmiana miejsca zamieszkania), gdy liczba nieobecności na zajęciach przekracza 50% ogólnej liczby zajęć wykupionych w karnecie. Kwota należności zostaje wówczas przeliczona wg zasady: każda obecność liczona jest jako wejście jednorazowe, a różnica w kwocie zwrócona lub przeniesiona na kolejny semestr. Po upływie tego terminu niewykorzystana kwota przepada.
  7. W przypadkach zajęć niezrealizowanych z przyczyn technicznych (np. awaria na basenie, wymiana wody) Nauka Pływania AQUASWIM umożliwia odrobienie zajęć w innym terminie, zgodnym z harmonogramem zajęć.
  8. Nauka Pływania AQUASWIM zastrzega sobie prawo do zmiany godzin zajęć po każdym semestrze lub w czasie jego trwania.
  9. W sytuacjach wyjątkowych, nieobjętych powyższymi przepisami, stosowane będą rozstrzygnięcia indywidualne.
  10. Na pływalni obowiązuje przestrzeganie regulaminu obiektu, a w sprawach dotyczących porządku i bezpieczeństwa na zajęciach podporządkowanie się decyzjom prowadzącego zajęcia.
  11. Prowadzący zajęcia ani właściciel obiektu nie opowiadają za rzeczy zagubione.
Wskazówki dotyczące przepływu informacji

Podstawową platformą informacyjną AQUASWIM jest strona internetowa www.aquaswim.com.pl, gdzie zamieszczone są informacje dotyczące organizacji i roku pływackiego.

AKTUALNOŚCI – bieżące informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń
CENNIK– kalkulator obliczenia ceny karnetu oraz terminy wpłat
KALENDARZ – terminy wydarzeń, podgląd wszystkich dni wolnych oraz ogólny rozkład zajęć

Ferie świąteczne oraz tzw. długie weekendy (wszystkie oznaczone w KALENDARZU) są czasem urlopowym AQUASWIM. W tych dniach telefon kontaktowy nie działa, więc nie będą odbierane połączenia i SMS-y.

Dodatkową platformą informacyjną jest strona na portalu Facebook:
fb.com/AquaswimPomorskaSzkołaPływania, na której zamieszczamy bieżące informacje i przekierowania na oficjalną stronę internetową AQUASWIM.

Nagłe przypadki odwołania zajęć – z powodu awarii na basenie – realizowane są wyłącznie drogą telefoniczną.

W przypadku zmiany przez Państwa numeru telefonu na inny, niż podany w deklaracji uczestnictwa, proszę o niezwłoczne podanie nowego numeru SMS’em lub e-mailem. Poprawny numer telefonu w naszej bazie umożliwia kontakt w przypadkach nagłych, takich jak odwołanie zajęć z powodu awarii, zmiana godzin zajęć, przypadki zdrowotne dot. dzieci, których rodzice podczas trwania zajęć nie przebywają w pobliżu.