Test


Pomorska Szkoła Pływania AQUASWIM istnieje od 2003r. Utworzona została z zamiłowania do pływania przez troje młodych pasjonatów: Magdę, Grzegorza i Macieja, którzy z biegiem czasu obrali inne drogi realizacji zawodowej. Przez kilka kolejnych lat przekazywana była „z rąk do rąk” zmieniających się właścicieli. Dnia 1 października 2013r., jako firma, osiągnęła stabilizację, a jej trzon stanowi rodzinny duet matki i córki.

Specjalizujemy się w pracy głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale naszą ofertę kierujemy do osób w każdym wieku.

Naszym celem jest wykształcenie u Państwa właściwych dla środowiska wodnego nawyków ruchowych, wyposażenie w umiejętności i wiedzę pozwalające na pływanie z przyjemnością oraz propagowanie pływania jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Pracujemy na podstawie własnego, autorskiego programu, którego skuteczność potwierdziły i potwierdzają rzesze, zadowolonych z efektów naszej pracy, klientów.

Profesjonalizm

Nasza kadra to nauczyciele – pasjonaci, absolwenci AWF ze specjalizacją z pływania. Posiadana przez nas wiedza z zakresu pedagogiki i psychologii pozwala w praktyce dotrzeć do każdego dziecka i działać profesjonalnie w sytuacjach kryzysowych. Wiedza z zakresu metodyki nauczania daje możliwość właściwego doboru ćwiczeń na każdym etapie nauki, by osiągnąć zamierzony cel.

Skuteczność

Pływanie jest jak jazda na rowerze – żeby się przemieszczać skutecznie i przyjemnie, trzeba „złapać” i zachować równowagę. Nie odpuszczamy łatwo. Próbujemy różnych metod i środków by przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały dla dziecka i pomóc mu przetworzyć informacje na ruch własnego ciała. Małe liczebnie grupy (do 8 osób) zapewniają skuteczne wyłapywanie i poprawianie błędów oraz gwarantują, że Państwa dziecko nie zniknie „w tłumie”.

AQUASWIM Pomorska Szkoła Pływania

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i zaufanie dzieci są dla nas priorytetem. Dlatego grupy początkujące, czyli dopiero oswajające się z wodą, liczą do 4 osób, a instruktor prowadzi zajęcia będąc w wodzie, by zapewnić swoim podopiecznym maksymalną asekurację.

Nauka i zabawa

Nie mamy „ciśnienia” na robienie wyników i „produkcję” zawodników. Stawiamy na stymulację do samorozwoju. W grupach najmłodszych – przedszkolnych – uczymy głównie przez zabawę. Im wyższy jest poziom umiejętności, tym więcej pływania „technicznego”. Jednak na każdym z osobna i wszystkich etapach nauki razem, przyświecają nam 2 główne cele: by nauczyć naszych adeptów prawidłowych technik pływackich oraz by pływanie stało się dla nich naturalną i chętnie podejmowaną formą aktywności ruchowej.


 • Gosia
  właściciel, menadżer, instruktor

  • absolwentka AWF
  • w AQUASWIM od początku (2003r.)
  • zarządzająca AQUASWIM od 2010r.
  • dyplomowany nauczyciel WF
  • ponad 30-letni staż w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • instruktor pływania
  • instruktor pływania korekcyjnego


  Lubi swoją pracę, jest rzetelna i metodyczna. Zarówno w pracy, jak i w życiu, kieruje się przede wszystkim szeroko pojętym dobrem dziecka. Największą radość sprawiają jej uśmiechy na twarzach dzieci oraz satysfakcja z uzyskiwanych przez nich postępów.

  Skutecznie naucza pływania nie tylko dzieci, ale całe wielopokoleniowe rodziny.

  Poza pracą realizuje się w dziedzinach związanych z rozwojem osobistym. Interesuje się psychologią, w szczególności psychologią społeczną.

  W wolnych chwilach jeździ na rowerze, wędruje i wspina się po górach, zimą jeździ na nartach. Odpoczywa i wycisza się z książką lub medytując.


 • Ania
  trener

  • absolwentka AWFiS
  • trener pływania klasy II
  • sędzia pływania klasy II
  • młodszy ratownik WOPR
  • upr. do prowadzenia zajęć korekcyjno – kompensacyjnych
  • instruktor rekreacji ruchowej


  Uczy pływania w AQUASWIM od 2007r. Zależy jej, żeby wszyscy, których uczy pływać, polubili wodę, czuli się w niej dobrze i bezpiecznie. Podczas zajęć dba o to, żeby dzieci, oprócz kształtowania technik pływania, dobrze się bawiły, były radosne, zadowolone z siebie i budowały poczucie własnej wartości, dlatego do każdego podchodzi indywidualnie, uwzględniając jego osobowość.

  W gronie znajomych uprawia kajakarstwo turystyczne i wędruje po górach. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze i rolkach. Do ulubionych sportów zimowych zalicza jazdę na łyżwach i narciarstwo zjazdowe.


 • Agnieszka
  instruktor

  • studentka AWFiS w Gdańsku
  • instruktor pływania
  • instruktor tańca
  • uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu gimnastyki korekcyjnej


  Praca z dziećmi jest dla mnie największą życiową satysfakcją i pasją w jednym. To wspaniałe uczucie kiedy mogę obserwować postępy swoich podopiecznych. Uśmiech i duma same pojawiają się na twarzy gdy udaje im się przezwyciężać własne słabości, gdy rośnie ich wiara we własne siły. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim ogromną empatią oraz indywidualnym podejściem do każdego maluszka, jego osobowości i potrzeb. Moim priorytetem jest, aby dzieci podczas zajęć były uśmiechnięte oraz czuły się bezpiecznie, a przede wszystkim, żeby miały świadomość tego, iż mogą na mnie liczyć w każdej sytuacji. Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa ja!
  W wolnych chwilach rozwijam swoje pasje jakimi są taniec, śpiew oraz rysowanie.
  Uwielbiam spędzać czas na łonie natury i cieszyć się z najdrobniejszych w życiu rzeczy.


 • Karolina
  instruktor

  • absolwentka AWFiS
  • instruktor pływania
  • instruktor windsurfingu
  • ratownik WOPR


  Uwielbiam każdy sport, a szczególnie te związane z wodą. Dzięki praktykom oraz pracy jako animator zdobyłam wszystkie niezbędne umiejętności potrzebne do pracy z dziećmi. Potrafię nawiązywać z nimi szczególny kontakt, troszczę się o ich potrzeby i dostosowuję metody pracy do rozwoju fizycznego każdego dziecka. Dzieci cenią mnie przede wszystkim za poczucie humoru i uśmiech na twarzy.
   Poza zamiłowaniem do sportu, interesuję się również muzyką. Od lat próbuję swoich sił w śpiewie i grze na gitarze.


 • Paweł
  instruktor

  • absolwent AWFiS
  • instruktor pływania
  • instruktor windsurfingu
  • instruktor snowboardu
  • ratownik WOPR


  Kocham sporty wodne oraz zimowe. Wiele wyszkolonych grup nauczyło mnie cierpliwości 🙂 Świetnie odnajduję się w pracy z dziećmi, potrafię zachęcić do zabawy oraz zmotywować do wytężonej pracy.
  W czasie wakacji prowadzę na Mazurach szkołę windsurfingu „Pan Wiatr”. Realizuję się jako aktywny organizator obozów dla dzieci i młodzieży. Spośród wielu sportowych pasji aktualnie preferuję bieganie oraz kolarstwo szosowe. Pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 51 w Gdyni.

Polecam

Polecam szkołę dla dzieci. Miła atmosfera, dobre podejście do dziecka. Mój syn jest dosyć nieśmiały, ale szybko się zaadaptował się do nowej sytuacji. Panie wykonały super robotę w oswajaniu się z wodą. Myślę, że dobre jest też podejście, że rodzic nie uczestniczy w zajęciach. Polecam.

Tomek

Polecam szkołę pływania Aquaswim 🙂

Jeszcze rok temu syn wchodził do jeziora zaledwie do kolan i za nic w świecie nie chciał się dać namówić na zanurzenie choćby pępka – chyba że na siedząco 😉 W czerwcu tego roku pływa już samodzielnie na plecach na głębokim basenie, bez żadnych desek i makaronów 🙂 Zatem – POLECAM serdecznie, bo skoro Panie poradziły sobie z moim małym panikarzem, to przypuszczam, że każdego potrafią nauczyć pływać 🙂

Beata

Malwina – opinia

Chodzę tam ze swoją córeczką od zeszłego roku. Jestem bardzo zadowolona z prowadzonych zajęć! Panie naprawdę uczą pływać. Postępy u mojego dziecka widoczne są z zajęć na zajęcia. POLECAM AQUASWIM

Malwina

Polecam AQUASWIM

Polecam wszystkim szkołę pływania AQUASWIM. Nasza córeczka w ciągu roku z dziecka bojącego się wody przekształciła się w zaprawionego w bojach pływaka! 🙂 Poczyniła olbrzymie postępy, także z czystym sumieniem podpisuję się pod pozytywnymi opiniami innych rodziców. Świetna kadra, dobre podejście do dzieci. Zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, córka ledwo wyjdzie z pływalni, a już pyta się kiedy przyjdziemy następnym razem. 🙂

Anna

Bardzo dobrzy fachowcy

Wspaniała szkółka. Moje dzieci uczęszczają do niej od kilku lat. Postępy, jakie osiągnęły bardzo cieszą. Kadra trenerska profesjonalna, faktycznie UCZĄ PŁYWANIA a nie tylko – jak wiele innych szkółek – zajmują dzieciom czas.

Marta D.

POLECAM

Trafiłyśmy do Aquaswim trochę przez przypadek, odpowiadały mi godziny zajęć. Przypadek okazał się trafem w 10, gdyż niebawem rozpoczniemy już czwarty sezon pływania z tą szkółką. Córka jest bardzo zadowolona, zajęcia dają jej wiele radości, a umiejetności które zdobyła pozwalają na swobodną zabawę w każdej wodzie. Na każdej lekcji jest czas na naukę, szlifowanie technik pływackich, jak również wszelkiego rodzaju zabawy w wodzie. Panie pracujące z dziećmi w Aquaswim mają bardzo dobre, pedagogiczne podejście i wiele cierpliwości, zarówno w pierwszym etapie oswajania dzieci z wodą, jak i później przy nauce pływania i doskonaleniu zdobytych już umiejętności. Panie dbają o dobry kontakt z rodzicami, nie ma problemu z odrabianiem zajęć. Szkółka jest dobrze zorganizowana, elastycznie podchodzi do próśb rodziców i dzieci. Polecam.

Basia

Marlena – opinia

Serdecznie polecam SZKOŁĘ PŁYWANIA – AQUASWIM – profesjonalna kadra, bardzo dobra atmosfera na zajęciach, bardzo dobre podejście do dzieci, nawet tych najbardziej nieśmiałych. Z TĄ SZKÓŁKĄ NAUCZYSZ SIĘ PŁYWAĆ W KAŻDYM WIEKU :). Gorąco polecamy Marlena i Ola.

Marlena

Całym sercem z Aquaswim:)

Moje czteroletnie dziecko rozpoczęło naukę pływania w rekomendowanej szkółce niecały rok temu. Ostatnio otrzymało kolejny dyplom: “Już pływam”: cały basen, skoki z słupka, nurkowanie… Choć uważam się za niezłego pływaka( wszystko w rodzinie:) i regularnie uczęszczam z moimi dziewczynkami na basen, o taaaakich postępach nie śniłam. Zapisałam córkę i z dumą mogłam obserwować jej wielkie postępy. Panie z Aquaswim to ciepła, profesjonalna kadra ( mamy przyjemność pracować z Panią Jagodą:)), ale wszystkie widziałam w akcji, ponieważ lekcje można odrabiać na innych basenach. Panie prowadzą grupy ok. 4-osobowe, korzystają podczas zabaw wodnych z fajnych przedmiotów edukacyjnych i mają masę świetnych pomysłów na zabawę.Instruktorki są “konkretne”, ale empatyczne i motywujące. Inne basenowe atrakcje to np. Spotkanie z Mikołajem na basenie, Dzień Dziecka, obozy. Aquaswim to był mój strzał w dziesiątkę, drugą córcię też zapiszę:)

Mama Lenki

serdecznie polecam

Mój 9-letni syn przystąpił do Aquaswim w wieku 8 lat. Od 4 roku życia pływał samodzielnie jak umiał, wody się nie bał. Uczestniczył w zajęciach w innych szkółkach, ale dopiero w AQUASWIM nabrał szlifów technicznych i wyzwolił w sobie chęć rywalizacji. Jego postępy rosły w oczach. Dla mnie jest oczywiste, że kontakt z dziećmi w Aquaswim jest na poziomie wzorowym. Współpraca zarówno z dzieckiem jak i nami-rodzicami układa się znakomicie, dbałość na bardzo wysokim poziomie. Cena może nie jest szczególnie przyjazna ale wyniki pracy z dzieckiem są ogromne. Jeśli zależy komuś na postępach jego dziecka w pływaniu POLECAM SERDECZNIE.

Lida

Polecam

Dzięki nauczycielom ze szkoły Aquaswim moje dziecko polubiło pływanie i nawet wzięło udział w zawodach ( co było nie do pomyślenia jeszcze rok temu). Polecam

zadowolona mama

Aquaswim

Polecam tę szkółkę pływania ze względu na podejście kadry do dzieci – syn był zadowolony, bardzo chętnie chodził na zajęcia i nauczył się pływać w dość krótkim czasie. Jako rodzic zawsze mogłam porozmawiać i dowiedzieć się jak przebiegają zajęcia i jakie są postępy. Profesjonalizm i miła atmosfera. Po wakacjach wracamy do pływania w Aquaswim!

M.Ogrodowska

AQUASWIM

Szkółka na bardzo wysokim poziomie nie tylko pod względem nauczania . Miła, kulturalna i wyspecjalizowana kadra. Moje dziecko jest bardzo szczęśliwe, że może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w tej właśnie szkółce. Polecam!

Sylwia

REGULAMIN

Szkoły Pływania AQUASWIM
 1. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od lat 4, młodzież oraz dorośli, posiadający aktualną zgodę lekarza na uczestnictwo w zajęciach na pływalni, potwierdzoną podpisem na deklaracji członkowskiej.
 2. Warunkiem zapisu i uczestnictwa w zajęciach jest wykupienie karnetu lub opłacenie jednorazowego uczestnictwa w zajęciach, zgodnie z cennikiem oraz terminami płatności obowiązującymi w Szkole Pływania Aquaswim.
 3. Uczestnictwa jednorazowe wymagają wcześniejszego zgłoszenia i mogą zostać zrealizo-wane wyłącznie w przypadku wolnego miejsca na torze (pierwszeństwo na torze mają osoby realizujące i odrabiające zajęcia „karnetowe”).
 4. Nieobecność na zajęciach należy zgłosić telefonicznie lub mailowo najpóźniej do 5 godzin przed zajęciami. Nieobecności niezgłoszone w powyższym terminie traktowane są jako udział w zajęciach (nie będzie możliwe ich odrobienie).
 5. Nieobecności zgłoszone można odrobić jako zajęcia dodatkowe (w inne dni, niż zadeklarowane), zgodnie z harmonogramem zajęć Szkoły Pływania Aquaswim i po wcześniejszym ustaleniu terminów odrabiania, jednak nie później niż do końca trwającego semestru. Zajęcia niewykorzystane w danym semestrze (nieobecności zgłoszone, pkt. 4) nie przechodzą na poczet kolejnego karnetu. Nie można ich także odrobić w okresie ferii zimowych oraz wakacji letnich.
 6. Szkoła Pływania Aquaswim może dokonać zwrotu należności za karnet tylko i wyłącznie w sytuacjach losowych (np. nagła choroba lub wypadek, wykluczające z dnia na dzień w sposób długotrwały uczestnictwo w zajęciach, zmiana miejsca zamieszkania). Kwota należności zostaje wówczas przeliczona wg zasady: każda obecność liczona jest jako wejście jednorazowe, a różnica w kwocie zwrócona lub przeniesiona na kolejny semestr. Po upływie tego terminu niewykorzystana kwota przepada.
 7. W przypadkach zajęć niezrealizowanych z przyczyn technicznych (np. awaria na basenie, wymiana wody) Szkoła Pływania Aquaswim umożliwia odrobienie zajęć w innym terminie, zgodnym z harmonogramem zajęć Szkoły.
 8. Szkoła Pływania Aquaswim zastrzega sobie prawo do zmiany godzin zajęć po każdym semestrze, lub w czasie jego trwania.
 9. W sytuacjach wyjątkowych, nieobjętych powyższymi przepisami, stosowane będą rozstrzygnięcia indywidualne.
 10. Na pływalni obowiązuje przestrzeganie regulaminu obiektu, a w sprawach dotyczących porządku i bezpieczeństwa na zajęciach podporządkowanie się decyzjom prowadzącego zajęcia.
 11. Prowadzący zajęcia ani właściciel obiektu nie opowiadają za rzeczy zagubione.